Сонуннар

Виктор Ефремов күрэхтэһиитин кыайыылаахтарынан кимнээх буоллулар?

Олунньу 21-26 күннэригэр Ньурба улууһун Антоновкатыгар, боксаҕа Арассыыйа үтүөлээх тренерэ А.И. Пахомов аатын сүгэр успуорт саалаҕа, успуорт бу көрүҥэр ССРС норуоттар икки ардыларынааҕы кылаастаах маастара Виктор Ефремов аатыгар 2009-2010 сыллаах төрүөх уолаттарга өрөспүүбүлүкэ чемпионата буолла.

Барыта 16 улуустан 131 боксер кытынна. Бу күн биир бэлиэ түгэни тоһоҕолуур тоҕоостоох, бокса түһүлгэтигэр улуус баһылыга А.М. Иннокентьев – А.А. Агеев иитиллээччитин, Сэбиэскэй Сойуус боксаҕа успуордун маастарын, Саха Өрөспүүбүлүкэтин үтүөлээх тренэрин Александр Афанасьевич Тыасытовы үбүлүөйүнэн эҕэрдэлээн туран, “Ньурба улууһун успуордун бэтэрээнэ” диэн үрдүк ааты иҥэрдэ.

Чаҕыйары, чугуйары билбэтэх Ньурба боксатын биир чаҕылхай сулуһа Виктор Ефремов аата төрөөбүт дойдутун үрдүнэн өрүүтүн чаҕылла туруохтун!

Норуоттар икки ардыларынааҕы кылаастаах спорт маастара В.Н. Ефремов кэриэһигэр Саха Өрөспүүбүлүкэтин 2009-2010 сс. төрөөбүт уолаттарга күрэхтэһиитин түмүгүнэн ньурбалар үрдүк көрдөрүүлэннилэр.

«Ириэнэхтэн иҥнибэтэх, тоҥтон толлубатах» Виктор Ефремов түһүлгэтин кыайыылаахтарынан кимнээх буоллулар?

34 кг А: 1 миэстэ – Лукин Петр (Мэҥэ Хаҥалас), 2 – Иванов Валерий (Сунтаар), 3 – Баишев Тимур (Сунтаар), Саввинов Айыллаан (Ньурба).

34 кг Б: 1 миэстэ – Архипов Элан (Үөһээ Бүлүү), 2 – Син Денис (Сунтаар), 3 – Кузьмин Владимир (Ньурба), Макаров Ринат (Мэҥэ Хаҥалас).

36 кг: 1 миэстэ – Иннокентьев Антон (Ньурба), 2 – Касаткин Кирилл (Сунтаар), 3 – Сметанин Арылхан (Дьокуускай), Сабирзянов Алан (Нерюнгри).

38 кг: 1 миэстэ – Павлов Арчыл (Сунтаар), 2 – Михайлов Николай (Дьокуускай), 3 – Софронов Саян (Ньурба), Романов Антон (Үөһээ Бүлүү).

40 кг: 1 миэстэ – Саввинов Айаал (Ньурба), 2 – Аргунов Григорий (Дьокуускай), 3 – Семенов Артур (Ньурба), Хосаров Абдуллах (Нерюнгри).

42 кг: 1 миэстэ – Захаров Виктор (Дьокуускай), 2 – Матвеев Андрей (Ньурба), 3 – Васильев Иван (Мэҥэ Хаҥалас), Дюжев Тимур (Нерюнгри).

44 кг: 1 миэстэ – Саввинов Николай (Ньурба), 2 – Антонов Арсен (Горнай), 3 – Каландаров Мухаммад (Панчер-Дьокуускай), Ефремов Марат (Хаҥалас).

46 кг: 1 миэстэ – Эждавлатов Ренат (Мэҥэ Хаҥалас), 2 – Севергин Артур (Панчер-Дьокуускай), Николаев Иван (Ньурба), Слепцов Эльдар (Ленскэй).

48 кг: 1 миэстэ – Панавкин Захар (Нерюнгри), 2 – Серкин Кирилл (Ленскэй), 3 – Кузьмин Тимур (Өлүөхүмэ), Николаев Сайаан (Ньурба).

50 кг: 1 миэстэ – Семенов Александр (Ньурба), 2 – Дмитриев Василий (Дьокуускай), 3 – Руньков Денис (Ньурба), Семенов Никита (Үөһээ Бүлүү).

52 кг: 1 миэстэ – Иванов Арий (Хаҥалас); 2 – Иванов Эрчимэн (ДЮСШ-1, Дьокуускай); 3 – Захаров Владислав (Панчер-Дьокуускай), Алексеев Өркөн (ЯКШИ, Дьокуускай).

54 кг: 1 миэстэ – Черданцев Павел (Нерюнгри); 2 – Лугинов Артем (Уус Алдан); 3 – Мамматов Нурис (Хаҥалас), Налесник Георгий (Горнай).

57 кг: 1 миэстэ – Егоров Мичил (ЯКШИ, Дьокуускай); 2 – Устинов Александр (Хаҥалас); 3 – Иванов Артем (Сунтаар), Маматбеков Махмет (Мирнэй).

60 кг: 1 миэстэ – Егоров Ньургун (Ньурба).

63 кг: 1 миэстэ – Охлопков Александр (Панчер-Дьокуускай); 2 – Артемьев Александр (Ленскэй).

66 кг: 1 миэстэ – Желлаев Артем (Ленскэй); 2 – Семенов Руслан (Горнай); 3 – Белолюбскай Виталий (Дьокуускай).

70 кг: 1 миэстэ – Пирумшоев Юсуф (Хаҥалас); 2 – Курманбеков Тимур (Мирнэй).

75 кг: 1 миэстэ – Мусин Рашид (Бүлүү).

80 кг: 1 миэстэ – Масаутов Сергей (Мирнэй); 2 – Протопопов Станислав (Бүлүү).

90 кг: 1 миэстэ – Баринов Степан (Өлүөхүмэ); 2 – Скрябин Антон (ДЮСШ-1, Дьокуускай).

Ньурбатааҕы оҕо успуордун оскуолатын сонуннара.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

201711
Бүгүн : 427