Сарсын – финалга тахсар иһин киирсиилэр
Дьокуускай. Бүгүн «Өрөгөй» Спорка бэлэмнэнии киинигэр ыытылла турар Россия уонна Саха сирин үтүөлээх тренерэ Артур Иннокентьевич Пахомов кэриэһигэр 15-16 саастаах боксердар Бүтүн Россиятааҕы аһаҕас турнирдарын үһүс күнүгэр барыта 12 киирсии ыытылынна.
Кыайыылаахтар инники суруллаллар:
52 кг Айсен Неустроев (Саха сирэ, Дьокуускай) – Станислав Золотарев (Челябинскай) 5:0
52 кг Александр Катасонов (Алтай) – Шораан Доржу (Тыва) 5:0
52 кг Руслан Проворов (С-Петербург) – Айхал Никифоров (Саха сирэ, Дьокуускай) 3:2
52 кг Кузьма Оленов (Саха сирэ, Горнай) – Артур Ядрышников (Хабаровскай) 4:1
54 кг Аян Борисов (Саха сирэ, Уус Алдан) – Батсури Баттуур (Монголия) ЯП2
54 кг Санчей Ондар (Тыва) – Алексей Матвеев (Саха сирэ, Ньурба) ЯП1
54 кг Георгий Ощепков (Пермь) – Матвей Ростовцев (Приморскай) н/я
54 кг Макар Глуховскай (Хабаровскай) – Эрчимэн Слепцов (Саха сирэ, Дьокуускай) 5:0
57 кг Арий Иванов (Саха сирэ, Дьокуускай) – Александр Фурманов (Бурятия) 5:0
57 кг Даян Шагаачы (Тыва) – Захар Плешаков (С-Петербург) 5:0
57 кг Никита Заблоцкай (Хабаровскай) – Баир Буртахов (Саха сирэ, Хаҥалас) 5:0
57 кг Алексей Ильин (Алтай) – Мирослав Никифоров (Саха сирэ, Ньурба) 5:0
60 кг Аббос Фозилов (Алтай) – Андрей Тоноев (Саха сирэ, Үөһээ Бүлүү) ЯП2
60 кг Артем Переднев (Иркутскай) – Оскар Устюжанин (Иркутскай) 5:0
60 кг Семен Сергеев (Новосибирскай) – Роман Полоротов (Приморскай) 5:0
60 кг Роман Барашков (Саха сирэ) – Дмитрий Филиппов (Хабаровскай).
Аны сарсын, ахсынньы 22 күнүгэр рингэҕэ тахсыахтара:
44-46 кг Бабенко Константин (Приморскай) – Соколик Даниил (Иркутскай)
44-46 кг Семенов Максим (Челябинскай) – Сувдаа Мунхжавлхан (Монголия)
44-46 кг Софронов Саян (Саха сирэ) – Баторжаргалов Солбон (Бурятия)
44-46 кг Дьячковскай Артур (Саха сирэ) – Иннокентьев Антон (Саха сирэ)
48 кг Монастырскай Максим (Красноярскай) – Батожаргалов Солбон (Бурятия)
48 кг Андреев Артем (Саха сирэ) – Салчак Айдыс (Тыва)
50 кг Егунов Егор (Бурятия) – Эшдавлатов Ренат (Саха сирэ)
50 кг Севергин Артур (Саха сирэ) – Клюшников Дмитрий (Красноярскай)
52 кг Неустроев Айсен (Саха сирэ) – Катасонов Александр (Алтай)
52 кг Проворов Руслан (С-Петербург) – Оленов Кузьма (Саха сирэ)
54 кг Борисов Аян (Саха сирэ) – Ондар Санчей (Тыва)
54 кг Ощепков Георгий (Пермь) – Глуховскай Макар (Хабаровскай)
57 кг Иванов Арий (Саха сирэ) – Шагаачы Даян (Тыва)
57 кг Заблоцкай Никита (Хабаровскай) – Ильин Алексей (Алтай)
60 кг Фозилов Аббос (Алтай) – Переднев Артем (Иркутскай)
60 кг Сергеев Семён (Новосибирскай) – Барашков Роман (Саха сирэ)
63 кг Саввинов Авенир (Саха сирэ) – Яковлев Никита (Иркутскай)
63 кг Ананьев Иван (Алтай) – Аралиев Нуржигит (Саха сирэ)
66 кг Бердников Матвей (Саха сирэ) – Труфанов Сергей (Саха сирэ)
66 кг Билас Михаил (Пермь) – Скрябин Виталий (Саха сирэ)
70 кг Никитин Егор (Саха сирэ) – Войтенко Егор (Иркутскай)
70 кг Выставкин Олег (Хабаровскай) – Сафонов Данил (Саха сирэ)
+80 кг Кузьмин Егор (Саха сирэ) – Закамалдин Илья (Бурятия).
Киирсиилэр программа быһыытынан күнүс 14:00 чаастан саҕаланаллар.
«Дьулурҕан».
Александр Егоров хаартыскаҕа түһэриитэ.