Тарскай-2023: Мэтээллэр иһин кимнээх тустуохтарай?

Н.Н. Тарскай аатынан көҥүл тустууга Саха Республикатын биирдиилээн уонна хамаанданан бастыыр иһин чемпионатын иккис күнүгэр бастаан уоскутар бөлөххө тустуулар буолуохтара, онтон кыһыл көмүс уонна боруонса мэтээллэр иһин киирсиилэр ыытыллыахтара.

57 кг финал: Айаал Белолюбскай (Дьокуускай) – Петр Копылов (Мэҥэ Хаҥалас)

Бастакы уоскутар бөлөх: А.Расулов (Кэбээйи) – К.Семенов (Сунтаар) кыайбыта Л.Павловы (Сунтаар) кытта киирсэр, онно ким хоппут үһүс миэстэ иһин Л.Ашеины (Чурапчы) кытта тустар.

Иккис уоскутар бөлөх: Х.Григорьев (Сунтаар) – А.Дьячковскай (Чурапчы), кыайбыта үһүс миэстэ иһин Н.Захаровы (Нам) кытта тустар.

61 кг финал: Федор Постников (Таатта) – Дьулус Федотов (Чурапчы)

Бастакы уоскутар бөлөх: В.Макарцов (Чурапчы) – С.Охлопков (Чурапчы) кыайбыта А.Винокуровы (Мэҥэ Хаҥалас) кытта киирсэр, онно ким хоппут үһүс миэстэ иһин А.Мидловецтыын (Амма) тустар.

Иккис уоскутар бөлөх: В.Бурнашев (Дьокуускай) – А.Копылов (Өлүөхүмэ) кыайбыта У.Ивановы (Мэҥэ Хаҥалас) кытта киирсэр, онно ким хоппут үһүс миэстэ иһин Я.Павловтыын (Томпо) тустар.

65 кг финал: Эдуард Григорьев (Чурапчы) – Николай Охлопков (Сунтаар)

Бастакы уоскутар бөлөх: И.Матвеев (Нам) – Г.Кычкин (Амма) кыайыылааҕа үһүс миэстэ иһин В.Кривошапкины (Мэҥэ Хаҥалас) кытта киирсэр.

Иккис уоскутар бөлөх: В.Свешников (Мэҥэ Хаҥалас) – В.Эспек (Уус Алдан) кыайыылааҕа А.Болуровы (Сунтаар) кытта үһүс миэстэ иһин тустар.

70 кг финал: Олег Фомин – Николай Захаров (иккиэн Чурапчылар)

Бастакы уоскутар бөлөх: А.Сивцев (Бүлүү) – Д.Тотонов (Сунтаар) кыайыылааҕа У.Протодьяконовы (Чурапчы) кытта киирсэр, онно ким хоппута И.Потаповтыын (Чурапчы) үһүс миэстэ иһин тустар.

Иккис уоскутар бөлөх: Н.Баарт (Дьокуускай) – П.Павлов (Уус Алдан) кыайыылааҕа үһүс миэстэ иһин А.Халгаевы (Чурапчы) кытта тустар.

74 кг финал: Константин Капрынов – Владимир Бояновскай (иккиэн Чурапчылар)

Бастакы уоскутар бөлөх: Д.Николаев (Кэбээйи) – А.Данилов (Мирнэй) кыайыылааҕа Е.Пономареву (Чурапчы) кытта үһүс миэстэ иһин киирсиэ.

Иккис уоскутар бөлөх: Н.Сивцев (Мэҥэ Хаҥалас) – Н.Чемборисов (Сунтаар) кыайыылааҕа Э.Кудаисовтыын (Горнай) үһүс миэстэни былдьаһар.

79 кг финал: Стив Попов (Чурапчы) – Станислав Свинобоев (Мэҥэ Хаҥалас)

Бастакы уоскутар бөлөх: Г.Барашков (Чурапчы) – С.Горохов (Сунтаар) кыайыылааҕа В.Кириллинниин (Мэҥэ Хаҥалас) үһүс миэстэ иһин тустуо.

Иккис уоскутар бөлөх: С.Артемьев (Амма) – П.Захаров (Чурапчы) кыайыылааҕа Т.Николаевтыын (Үөһээ Бүлүү) үһүс миэстэ иһин киирсиэ.

86 кг финал: Константин Власов (Мэҥэ Хаҥалас) – Денис Максимов (Сунтаар)

Бастакы уоскутар бөлөх: А.Захаров – Д.Калачев (иккиэн Чурапчылар) кыайыылааҕа Р.Самсоновы (Сунтаар) кытта үһүс миэстэ иһин киирсиэ.

Иккис уоскутар бөлөх: П.Саввинов (Үөһээ Бүлүү) – Я.Егоров (Чурапчы) кыайыылааҕа Н.Борисовтыын (Уус Алдан) үһүс миэстэ иһин тустуо.

92 кг финал: Софрон Софронов (Мэҥэ Хаҥалас) – Евгений Аронов (Мирнэй)

Үһүс миэстэ иһин тустуу: П.Соловьев (Чурапчы) – А.Копырин (Уус Алдан), биир үһүс миэстэни В.Данилов (Сунтаар) ылла.

97 кг финал: Никита Софронов (Чурапчы) – Ньургун Сергин (Мирнэй)

Үһүс миэстэ иһин тустуулар: Ю.Скрябин (Мэҥэ Хаҥалас) – М.Толмачев (Дьокуускай) уонна П.Тимофеев (Хаҥалас) – Б.Гаврильев (Сунтаар).

125 кг финал: Никита Хабаров (Дьокуускай) – Андрей Аронов (Мирнэй)

Үһүс миэстэ иһин тустуулар: Э.Максимов (Уус Алдан) – Д.Иванов (Хаҥалас) уонна Э.Максимов (Горнай) – А.Николаев (Дьокуускай).

«Дьулурҕан».      

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *