Д.П. Коркин турнира: Түһүлгэ түмүк көрдөрүүтэ

ССРС, РСФСР, Саха АССР үтүөлээх тренерэ Дмитрий Петрович Коркин кэриэһигэр көҥүл тустууга норуоттар икки ардыларынааҕы XIII турнир.

Дьокуускай, “Триумф”, 28-29.10. 2022.

57 кг (34 кыттааччы): 1. Арыйаан Тютрин (Беларусь), 2. Рейнери Андреу Ортега (Куба), 3. Димчик Батомункуев (Беларусь), 3. Начын Монгуш (Тыва), 5. Уйгулаан Иванов, 5. Харысхал Григорьев (иккиэн – Саха сирэ).

61 кг (32): 1. Абасгаджи Магомедов, 2. Ахмед Идрисов (иккиэн – Дагестан), 3. Кежик Монгуш (Тыва), 3. Андрей Бекренёв (Беларусь), 5. Владимир Егоров (Македония), 5. Фёдор Постников (Саха сирэ).

65 кг (24): 1. Абдулмажид Кудиев (Дагестан), 2. Шамиль Мамедов (Москва), 3. Усман Шахгириев (Красноярскай), 3. Виктор Жербаев (Бурятия), 5. Чаяан Монгуш (Тыва), 5. Дьулусхан Тотонов (Саха сирэ).

70 кг (25): 1. Евгений Жербаев (Бурятия), 2. Анзор Закуев (Крым/КБР), 3. Константин Капрынов (Саха сирэ), 3. Нарек Арутюнян (Армения), 5. Исраил Касумов, 5. Арбак Сат (иккиэн – Красноярскай).

74 кг (18): 1. Заурбек Сидаков (Хотугу Осетия), 2. Курбан Шираев (Дагестан), 3. Тимур Бижоев (Краснодар/КБР), 3. Станислав Свинобоев, 5. Тимур Николаев, 5. Константин Власов (үһүөн – Саха сирэ).

79 кг (15): 1. Ахмед Усманов (Дагестан), 2. Радик Валиев (Хотугу Осетия), 3. Азрет Улимбашев, 3. Никита Сучков (иккиэн – Красноярскай), 5. Андрей Карпач (Беларусь), 5. Андриан Ленскэй (Саха сирэ).

86 кг (13): 1. Владислав Валиев, 2. Артур Найфонов, 3. Славик Наниев (үһүөн – Хотугу Осетия), 3. Малик Шаваев (Крым/КБР), 5. Заур Умалатов (Дагестан), 5. Софрон Софронов (Саха сирэ).

92 кг (11): 1. Мохаммад Мобин Азими (Иран), 2. Гурам Черткоев (Крым/Хотугу Осетия), 3. Ньургун Сергин (Саха сирэ), 3. Осман Нурмагомедов (Азербайджан), 5. Каныбек Абдулхаиров (Кыргызстан), 5. Шамиль-Имам Гаджиалиев (Москва).

97 кг (7): 1. Сергей Козырев (Чувашия/Хотугу Осетия), 2. Александр Гуштын (Беларусь), 3. Максим Толмачёв (Красноярскай/Саха сирэ), 4. Владислав Козлов (Беларусь).

125 кг (14): 1. Рейнерис Салас Перес (Куба), 2. Эрик Джиоев (Красноярскай), 3. Остап Пасенок (Кемерово), 3. Сослан Хинчагов (Хотугу Осетия), 5. Денис Хроменков, 5. Виталий Песняк (иккиэн – Беларусь).

“Дьулурҕан”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *