Мандар Уус үбүлүөйдээх сааһыгар боксаҕа…

ССРС спордун маастарыгар кандидат, Советскай Союз Тихэй океаннааҕы флотун икки төгүллээх чемпиона Борис Федорович Неустроев – Мандар Уус 75 сааһыгар анаан боксаҕа республикатааҕы турнирга 14-15 саастаахтар кытыннылар. Рингэҕэ 10 хамаандаттан барыта 48 эдэр спортсмен тахсан, ким бүгүҥҥү күҥҥэ ордук бэлэмнээҕин, кыайыыга дьулуурдааҕын көрдөрдө.

Күрэхтэһии көрөөччүтэ суох ыытылынна.

Киирсиилэр быыстарыгар Таатта улууһун баһылыга Михаил Михайлович Соров, СР Спорка бэлэмнэнии киинин директора Михаил Дмитриевич Пахомов, Б.Ф. Неустроев – Мандар Уус биир дойдулаахтара, Таатта улууһугар бокса федерациятын төрүттээччи Иван Гаврильевич Неустроев – тэрийээччилэри уонна кыттааччылары эҕэрдэлээтилэр.

Күрэхтэһии кылаабынай судьуйанан В.О. Егоров, кылаабынай секретарынан С.П. Протодьяконов үлэлээтилэр.

Күрэхтэһии кыайыылаахтара уонна призёрдара:

46 кг: I — Припузов Максим, Хаҥалас, ОЭУ, II — Данилов Ден, Дьокуускай, СШОР, III — Герасимов Ярослав, Хаҥалас, СШОР, III — Федотов Максим, Кэбээйи, ДЮСШ.

48 кг: I — Давыдов Данил, Хаҥалас, СШОР, II — Петров Алексей, Чурапчы, СШОР, III — Григорьев Гурий, Үөһээ Бүлүү, СШ, III — Кондаков Дьулустан, Дьокуускай, СШОР.

50 кг: I — Павлов Айсен, Дьокуускай, СШОР, II — Дьяконов Оскар, Нам, СК, III — Семенов Тимур, Дьокуускай, ДЮСШ-1, III — Дягилов Эльдар, Дьокуускай, ДЮСШ-1.

52 кг: I — Пегов Артем, Уус Алдан, СШОР, II — Догоюсов Юрсан, Үөһээ Бүлүү, СШ, III — Неустроев Данил, Дьокуускай, ДЮСШ-1.

54 кг: I — Догордуров Никита, Үөһээ Бүлүү, СШ, II — Соломонов Кирилл, Хаҥалас, ДЮСШ, III — Сурков Даниил, Сунтаар, СШОР, III — Волков Дьулустан, Нам.

57 кг: I — Тарскай Максим, Уус Алдан, ДЮСШ, II — Семенов Леонид, Нам, ДЮСШ, III — Бочоруков Богдан, Кэбээйи, СШОР, III — Громов Владислав, Хаҥалас, ДЮСШ.

60 кг: I — Лугинов Эрчимэн, Кэбээйи, ДЮСШ, II — Сапаралиев Элмар, Дьокуускай, СШОР, Динамо, III — Тищенко Антон, Уус Алдан, ДЮСШ.

63 кг: I — Клименко Кирилл, Дьокуускай, СШОР.

66 кг: I — Богатенков Валериан, Дьокуускай, ОЭУ, II — Аржаков Михаил, Дьокуускай, СШОР, III — Уваровскай Ярослав, Хаҥалас.

70 кг: I — Саввинов Евгений, Дьокуускай, ОЭУ, II — Барабанскай Александр, Сунтаар, СШОР.

75 кг: I — Софронов Максим, Кэбээйи, ДЮСШ, II — Бережнев Кирилл, Уус Алдан, ДЮСШ.

+80 кг: I — Крылов Арылхан, Дьокуускай, СШОР, II — Зайцев Артем, Дьокуускай, ДЮСШ-1, III — Потапов Марсен, Дьокуускай, СШОР, III — Воробьев Михаил, Дьокуускай, СШОР, Динамо.

«Дьулурҕан».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.