Күүс-көмө, өйөбүл баар буоллаҕына, ситиһии да өр күүттэриэ суоҕа

Дьокуускайга Тустуу саалатыгар 2007-2008 сс. төрөөбүт уолаттарга гректии-римнии тустууга республикаҕа бастыыр иһин күрэхтэһии ыытылынна. Кылаабынай судьуйанан – аан дойду чемпиона Рустам Аджи, кылаабынай секретарынан – көҥүл тустууга бэтэрээннэргэ аан дойду чемпионатын призера Вадим Данилов үлэлээтилэр.

Биһиги республикабытыгар бу саҥа тэнийэн иһэр спорт көрүҥэр уолаттар балачча үчүгэй хапсыһыылары көрдөрдүлэр.

Күрэхтэһиигэ ситиһиилээхтик кыттыбыт спортсменнарга, кыайыылаахтары бэлэмнээбит тренердэргэ уонна судьуйаларга – грамотаны, мэтээли таһынан харчынан бириискэ туоһу суруктар туттарылыннылар.

Күрэхтэһии ыытыллыытыгар көмөлөрүн иһин тэрийээччилэр – СР спортивнай тустууга федерациятын вице-президенэ Дмитрий Румович Ушницкайга, “Атлетикс” спортивнай маҕаһыын салалтатыгар, урбаанньыт Саина Витальевна Матвееваҕа, “Чолбон” (салайааччы Виктор Васильевич Артемьев), “Стройсервис” (Василий Павлович Шамаев, Николай Гаврильевич Варламов) тэрилтэлэргэ, СР физическэй культураҕа уонна спорка министиэристибэтигэр (министр Леонид Николаевич Спиридонов), “Триумф” Спорка бэлэмнэнии киинигэр (дириэктэр Михаил Дмитриевич Пахомов), СР оҕо спордугар управлениетыгар (начаалынньык Василий Иванович Егоров), Олимпийскай эрэл училищетыгар (дириэктэр Семен Сергеевич Чердонов) махталларын тиэрдэллэр.

Ханныгын да иһин, туохха барытыгар ситиһии, кыайыы – күүс-көмө, өйөбүл, болҕомто күүһүнэн ситиһиллэр. Гректии-римнии тустуу тренердэрэ ону өйдүүллэр уонна ситиһэргэ дьулуһаллар.

Күрэхтэһии түмүк көрдөрүүтэ:

32 кг: 1. Мичил Егоров – Амма, 2. Айуран Иванов – Уус Алдан.

35 кг: 1. Кирилл Кузнецов – Дьокуускай, 2. Сайаан Петухов – Уус Алдан.

38 кг: 1. Антон Постников – Дьокуускай, 2. Марат Жирков – Уус Алдан.

41 кг: 1. Лука Данилов, 2. Эрчим Максимов – иккиэн Амма, 3. Сергей Елохин – Дьокуускай, Айсиэн Иванов – Нам.

44 кг: 1. Максим Андросов – Амма, 2. Дьулуур Матвеев – Дьокуускай, 3. Олег Поротов – Нам, Дархан Потапов – Амма.

48 кг: 1. Алексей Румянцев – Уус Алдан.

52 кг: 1. Кирилл Охлопков – Уус Алдан, 2. Акылбек Эркибаев – Дьокуускай, 3. Николай Гуляев – Нам, Иван Пустовит – Дьокуускай.

57 кг: 1. Арсен Андросов – Нерюнгри, 2. Эрсан Готовцев – Уус Алдан, 3. Кирилл Захаров – Нам, Алгыс Бурнашев – Уус Алдан.

62 кг: 1. Анатолий Дмитриев – Дьокуускай, 2. Дьулусхан Сивцев – Уус Алдан, 3. Иван Скрипченко – Нерюнгри, Арылхан Гаврильев – Амма.

68 кг: 1. Игорь Кривых – Уус Алдан, 2. Ярослав Куприянов – Нам, 3. Павел Игнатьев – Нерюнгри.

75 кг: 1. Рустам Дмитриев – Дьокуускай, ОЭУ, 2. Альберт Ефимов – Уус Алдан, 3. Роман Нагула – Нерюнгри.

92 кг: 1. Эрчим Жирков – Мэҥэ Хаҥалас, 2. Эрсан Бурнашев – Уус Алдан.

+92 кг: 1. Марат Темербаев – Дьокуускай.

“Дьулурҕан”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.