Мас-рестлиҥҥэ республика чемпионнарынан кимнээх буоллулар?

Манчаары Баһылай аатынан сахалыы спорт төрүт көрүҥнэрин «Модун» спортивнай комплекыгар үс күн устата Г.Р. Десяткин – Күүстээх Дэһээккин сырдык кэриэһигэр мас-рестлиҥҥэ Саха Республикатын биирдиилээн уонна хамаанданан бастыыр иһин чемпионата ыытыллан түмүктэннэ.

Чемпионакка 24 хамаандаттан 300-чэкэ мадьыны кыттыыны ылла. Кинилэр дьахталларга, эр дьоҥҥо уонна бэтэрээннэргэ, барыта 20 ыйааһыҥҥа ким бастыҥын быһаарыстылар.

Чемпионат кыайыылаахтара уонна иккис-үһүс миэстэлээхтэрэ:

Дьахталларга

50 кг: 1. Соколова Анастасия (Мэҥэ Хаҥалас), 2. Протопопова Мария (Нам), 3. Каленкова Евгения (Горнай).
55 кг: 1. Черноградская Наталья (Үөһээ Бүлүү), 2. Томская Татьяна (Мэҥэ Хаҥалас), 3. Суханова Валентина (Хаҥалас).
60 кг: 1. Шестакова Валентина (Өлөөн), 2. Алексеева Ирина (Горнай), 3. Пермякова Анна (Амма).
65 кг: 1. Трофимова Норайаана (Амма), 2. Белолюбская Екатерина (Уус-Алдан), 3. Дмитриева Фаина (Кэбээйи).
75 кг: 1. Севрюк Ирина (Томпо), 2. Седалищева Саина (Чурапчы), 3. Плотникова Лия (ХИФУ).
85 кг: 1. Слепцова Лидия (Уус-Алдан), 2. Попова Татьяна (Амма), 3. Уарова Акулина (Сунтаар).
85-тэн үөһэ кг: 1. Петрова Олеся (Хаҥалас), 2. Тарасова Вилена (Үөһээ Бүлүү), 3. Христофорова Надежда (Томпо).

Бэтэрээннэргэ
65 кг: 1. Сергучев Дмитрий (Мэҥэ Хаҥалас), 2. Семен Бурнашев (Уус-Алдан), 3. Устинов Дмитрий (Мэҥэ Хаҥалас).
75 кг: 1. Припузов Максим (Хаҥалас), 2. Собакин Афанасий (Таатта), 3. Данилов Егор (Кэбээйи).

85 кг: 1. Семенов Власий (Бүлүү), 2. Шкулев Максим (Орто Халыма), 3. Попов Николай (Мэҥэ Хаҥалас).
85-тэн үөһэ кг: 1. Баишев Анатолий (Амма), 2. Бубякин Ким (Уус-Алдан), 3. Винокуров Андрей (Хаҥалас).

Эр дьоҥҥо
60 кг: 1. Саввин Дмитрий (Томпо), 2. Кычкин Павел (Мэҥэ Хаҥалас), 3. Зорин Артем (Сунтаар).
65 кг: 1. Жирков Константин (Таатта), 2. Евсеев Антон (Сунтаар), 3. Попов Иннокентий (Таатта).
70 кг: 1. Константинов Сергей (Дьокуускай), 2. Удин Евгений (Амма), 3. Мигалкин Айсиэн (Уус-Алдан).
75 кг: 1. Атаков Семён (Томпо), 2. Орлов Артур (Уус-Алдан), 3. Ануфриев Семен (ХИФУ).
80 кг: 1. Иванов Станислав (Булуҥ), 2. Никитин Владимир (Амма), 3. Ноговицын Дьулустан (Горнай).
90 кг: 1. Кутуков Алексей (Нам), 2. Федоров Иннокентий (Ленскэй), 3. Трофимов Владимир (Хаҥалас).
105 кг: 1. Дмитрий Попов (Уус-Алдан), 2. Докалов Виктор (Таатта), 3. Моисеев Данил (Ньурба).
125 кг: 1. Эрчим Баппагай (Үөһээ Бүлүү), 2. Степанов Семен (Таатта), 3. Гоголев Михаил (Уус-Алдан).
125-тэ үөһэ кг: 1. Фролкин Сергей (Томпо), 2. Иванов Евгений (Нам), 3. Попов Евгений (АГАТУ).

Хамаанданан түмүк: 1. Уус Алдан, 2. Мэҥэ Хаҥалас, 3. Таатта. 4. Үөһээ Бүлүү, 5. Чурапчы, 6. Нам.

“Дьулурҕан”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *