“Дыгын оонньууларын” бары кыайыылаахтара уонна иккис-үһүс миэстэлээхтэрэ:

(“Дьулурҕан” хаһыат архыыбыттан).

1995:

1 – Иннокентий Макаров (Чурапчы), 2 – Юрий Эверстов (Нам), 3 – Петр Давыдов (Эдьигээн).

1996:

1 – Иннокентий Макаров (Чурапчы), 2 – Яков Оконешников (Чурапчы), Петр Варламов (Уус Алдан).

1997:

1 – Иннокентий Макаров (Чурапчы), 2 – Петр Матаннанов (Таатта), 3 – Александр Захаров (Томпо).

1998:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Сергей Кузьмин (Мэҥэ Хаҥалас), 3 – Петр Варламов (Уус Алдан).

1999:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Николай Максимов (Дьокуускай), 3 – Юрий Хабаров (Муома).

2000:

1 – Юрий Эверстов (Нам), 2 – Николай Максимов (Дьокуускай), 3 – Анатолий Баишев (Амма).

2001:

1 – Анатолий Баишев (Амма), 2 – Николай Колодко (Нерюнгри), 3 – Николай Максимов (Дьокуускай).

2002:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 3 – Александр Кузнецов (Үөһээ Бүлүү).

2003:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 3 – Александр Кузнецов (Үөһээ Бүлүү).

2004:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 3 – Василий Иванов (Нам).

2005:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 3 – Николай Саввинов (Горнай).

2006:

1 – Николай Дьяконов (Нам), 2 – Николай Саввинов (Горнай), 3 – Федор Федоров (Сунтаар).

2007:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Николай Дьяконов (Нам), 3 – Федор Федоров (Сунтаар).

2008:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Николай Дьяконов (Нам), 3 – Борис Сивцев (Нам).

2009:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Федор Федоров (Сунтаар), 3 – Борис Сивцев (Нам).

2010:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Федор Федоров (Сунтаар), 3 – Любомир Николаев (Үөһээ Бүлүү).

2011:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Николай Николаев (Бүлүү), 3 – Любомир Николаев (Үөһээ Бүлүү).

2012:

1 – Иван Белолюбскай (Уус Алдан), 2 – Александр Аринкин (Мэҥэ Хаҥалас), 3 – Любомир Николаев (Үөһээ Бүлүү).

2013:

1 – Любомир Николаев (Үөһээ Бүлүү), 2 – Николай Николаев (Бүлүү), 3 – Александр Аринкин (Мэҥэ Хаҥалас).

2014:

1 – Петр Старостин (Чурапчы), 2 – Любомир Николаев (Үөһээ Бүлүү), 3 – Александр Аринкин (Мэҥэ Хаҥалас).

2015:

1 – Алексей Кутуков (Нам), 2 – Петр Старостин (Чурапчы), 3 – Алексей Козлов (Усуйаана).

2016:

1 – Егор Филиппов (Хаҥалас), 2 – Алексей Козлов (Усуйаана), 3 – Артём Варданян (Нам).

2017:

1 – Егор Филиппов (Хаҥалас), 2 – Артём Варданян (Нам), 3 – Алексей Козлов (Усуйаана).

2018:

1 – Егор Филиппов (Хаҥалас), 2 – Николай Матаннанов (Таатта), 3 – Айсен Ботуев (Үөһээ Бүлүү).

2019:

1 – Егор Филиппов (Хаҥалас), 2 – Артём Варданян (Нам), 3 – Леонид Филиппов (Амма).

2020:

1 — Леонид Филиппов (Амма), 2 — Артем Варданян (Нам), 3 — Егор Филиппов (Хаҥалас).

“Дьулурҕан”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *